O nas

Zespół PRELUDIUM grający muzykę dance z elementami muzyki pop powstał w Siemiatyczach w woj. Podlaskim z inicjatywy Rafała Łuniewskiego, który razem ze swoim rodzeństwem postanowili stworzyć coś własnego, czyli pisać i śpiewać piosenki dla ludzi szanujących ich muzykę.

Tworzą wspaniale współgrający kolektyw, który obsługuje wesela, festyny, studniówki i inne imprezy okolicznościowe.

W 2000 r. rozpoczęli pracę nad muzyką, głównie odnawianiu starych piosenek w klimacie dance. Latem grupa grała pierwsze koncerty.

W 2002 r. nagrany został pierwszy singiel "Moja miłość", nakręcono także teledysk do tej piosenki, dzięki której Preludium zyskało popularność.

W 2005 r. zespół nagrał kolejny singiel "Nie mogę zapomnieć".

Rok 2006 to duży sukces w historii zespołu - wydana zostaje pierwsza płyta długogrająca pt: " Trzeba wierzyć ", powstaje także klip do tytułowej piosenki, dzięki temu grupa zostaje znana w całej Polsce. Rozpoczynają się koncerty na szerszą skalę, napływa zainteresowanie ze strony różnych rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

W 2009 r. światło dzienne ujrzała nowa produkcja zespołu zatytułowana "Senne marzenia", a piosenka z tej płyty "To dzięki Wam" do dzisiaj jest znana i śpiewana w całym kraju i za granicą.

Klipy emitowane są w znanych stacjach telewizyjnych ( POLO TV, ITV, TV DISCO ).

Obecnie Preludium występuje w czteroosobowym składzie: Rafał, Kasia, Błażej i Marcin.

W swoim dorobku koncertowym zespół posiada pełen bagaż doświadczeń, występowali z największymi gwiazdami polskiej estrady.

Pracują nad trzecią już płytą, o której niebawem usłyszycie i zobaczycie.